wcag_skip_links_header

Sekret bogini Fortuny

La dea fortuna 1h 54m 2019

Nagrody David di Donatello 2020 – najlepsza aktora (Jasmine Trinca), najlepsza piosenka, nominacje: najlepszy scenariusz, David of the Youth
Nagrody Nastri d’Argento (Srebrne Taśmy) 2020 - najlepsza aktora (Jasmine Trinca), najlepsza piosenka, najlepsza muzyka, nagroda specjalna Cameo dell’anno dla Barbary Alberti, nominacje: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepszy aktor (Stefano Accorsi, Edoardo Leo)

Annamaria, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi zostać w szpitalu. A to może być dopiero początek kłopotów ze zdrowiem.

Annamaria decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół - Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę.

W Sekrecie bogini Fortuny pochodzący z Turcji reżyser wraca do tematów, które sygnalizował w swoich poprzednich filmach. Przedstawiona przez Özpetka historia relacji pomiędzy mężczyznami łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage’u, który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla jedynie włoską elegancję.

Reżyseria

Ferzan Özpetek

Język

włoski

Kraj

Włochy

Polecamy również

A potem tańczyliśmy
And Then We Danced 1h 53m 2019
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Perfetti sconosciuti 1h 37m 2016
Neapol spowity tajemnicą
Napoli velata 1h 53m 2017
Nieznajomy nad jeziorem
L'Inconnu du lac 1h 37m 2013
Poznajmy się jeszcze raz
La belle époque 1h 50m 2019

Download the app to view your purchased content!