wcag_skip_links_header

Opiekun

Chronic 1h 33m 2015

MFF w Cannes 2015: najlepszy scenariusz

Tim Roth w filmie Michela Franco, twórcy znanego z polskich kin filmu Pragnienie miłości, laureata nagrody głównej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2012.

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

Podobnie jak w przypadku poprzednich filmów, reżyser dążył do osiągnięcia maksymalnego realizmu na ekranie. Uzyskanie takiego efektu było możliwe dzięki zaangażowaniu na planie aktorów zawodowych wespół z amatorami, niemającymi wcześniej doświadczeń z filmem. W rolach pielęgniarek wystąpiły profesjonalne pielęgniarki, przenosząc na ekran swoje prawdziwe poświęcenie. Tim Roth, który wcielił się w postać głównego bohatera, pielęgniarza Davida, przygotowywał swoją rolę, pracując z prawdziwymi pacjentami i podejmując się zadań, które należą do codziennych obowiązków sanitariusza.

Reżyseria

Michel Franco

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraje

Meksyk, Francja

Polecamy również

Ból i blask
Dolor y gloria 1h 53m 2019
La Gomera
La Gomera 1h 37m 2019
Louise nad morzem
Louise en hiver 1h 10m 2016
Nadzieja
Håp 2h 6m 2019
Nienawistna ósemka
The Hateful Eight 2h 47m 2015
Serce miłości
Serce miłości 1h 19m 2017

Download the app to view your purchased content!