wcag_skip_links_header

Młodość Astrid

Unga Astrid 2h 3m 2018

MFF w Berlinie 2018: oficjalna selekcja; FF Transatlantyk w Łodzi 2018: Nagroda Publiczności

Porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej - Astrid Lindgren to nowy film wybitnej duńskiej reżyserki Pernille Fischer Christensen, twórczyni Rodziny, Telenoweli i Kogoś, kogo kochasz.

Film opowiada o młodości i początkach literackiej kariery słynnej pisarki Astrid Lindgren (1907-2002), autorki takich książek jak Dzieci z Bullerbyn czy Pippi Pończoszanka. Reżyserka przedstawia ją jako silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową.

Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka i ojciec zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności. Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji. Tam poznaje Reinholda Blomberga, który nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Jednak Astrid podejmuje ważną decyzję: nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, lecz zamiast tego postanawia sama zająć się sobą.

W rolę tytułową brawurowo wciela się Alba August, duńska aktorka znana w Polsce z seriali Zakładnicy z metra i The Rain.

Dźwięk

5.1

Języki

duński, szwedzki

Napisy

Polish

Kraje

Szwecja, Dania

Polecamy również

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia
Gospod postoi nejzinoto ime e Patrunija 1h 40m 2019
Frances Ha
Frances Ha 1h 26m 2012
Plan Maggie
Maggie's Plan 1h 39m 2015
Sons of Denmark
Danmarks sønner 2h 3m 2019
X&Y
X&Y 1h 52m 2018

Download the app to view your purchased content!