wcag_skip_links_header

Maksymiuk. Koncert na dwoje

Maksymiuk. Koncert na dwoje 1h 15m 2019

Warszawski Festiwal Filmowy - Najlepszy film dokumentalny - nagroda publiczności; Krakowski Festiwal Filmowy - Udział w konkursie na najlepszy pełnometrażowy dokumentalny film muzyczny, Udział w konkursie polskim

Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, który jako dyrygent, pianista i kompozytor stał się jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony. To ona wspiera go w codziennych, najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.

Reżyseria

Tomasz Drozdowicz

Język

polski

Kraj

Polska

Polecamy również

53 wojny
53 wojny 1h 23m 2018
Film o Pilchu
Film o Pilchu 55m 2017
Ikar. Legenda Mietka Kosza
Ikar. Legenda Mietka Kosza 2h 2m 2019
Mr. Gaga
Mr. Gaga 1h 40m 2017