Linki ułatwień dostępu

Maksymiuk. Koncert na dwoje

1h 15m Maksymiuk. Koncert na dwoje 2019

Warszawski Festiwal Filmowy - Najlepszy film dokumentalny - nagroda publiczności
Krakowski Festiwal Filmowy - Udział w konkursie na najlepszy pełnometrażowy dokumentalny film muzyczny, Udział w konkursie polskim

Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, który jako dyrygent, pianista i kompozytor stał się jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony. To ona wspiera go w codziennych, najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.

Reżyseria

Tomasz Drozdowicz

Język

polski

Kraj

Polska

Polecamy również

53 wojny
1h 23m 53 wojny 2018
Ikar. Legenda Mietka Kosza
2h 2m Ikar. Legenda Mietka Kosza 2019
Mr. Gaga
1h 40m Mr. Gaga 2017

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.