Linki ułatwień dostępu

Maksymiuk. Koncert na dwoje

1h 15m Maksymiuk. Koncert na dwoje 2019

Warszawski Festiwal Filmowy - Najlepszy film dokumentalny - nagroda publiczności
Krakowski Festiwal Filmowy - Udział w konkursie na najlepszy pełnometrażowy dokumentalny film muzyczny, Udział w konkursie polskim

Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, który jako dyrygent, pianista i kompozytor stał się jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony. To ona wspiera go w codziennych, najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.

Reżyseria

Tomasz Drozdowicz

Język

polski

Kraj

Polska

Polecamy również

53 wojny
1h 23m 53 wojny 2018
Film o Pilchu
55m Film o Pilchu 2017
Ikar. Legenda Mietka Kosza
2h 2m Ikar. Legenda Mietka Kosza 2019
Mr. Gaga
1h 40m Mr. Gaga 2017

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.