Linki ułatwień dostępu

Julieta

1h 39m Julieta 2016

MFF w Cannes 2016: konkurs główny

Prezentowana w konkursie głównym festiwalu w Cannes Julieta Pedro Almodóvara to wielki powrót hiszpańskiego mistrza.

W filmie reżyser Porozmawiaj z nią i Volver wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności.

Julieta to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Reżyser o filmie: Byłem bardzo wstrzemięźliwy jeśli chodzi o stronę wizualną filmu, postaci drugoplanowe. Nikt tu nie śpiewa piosenek, nie przywołuję też scen z innych filmów, żeby opisać bohaterów. Brak tu mieszania gatunków, a przynajmniej tak mi się wydaje. Od samego początku wiedziałem, że Julieta ma być dramatem, a nie melodramatem. Mocny dramat z elementami tajemnicy: ktoś szuka kogoś, nie znając przyczyny zniknięcia. Ktoś, z kim spędziłeś całe życie, nagle znika bez słowa. Nie rozumiesz tego. To się zdarza, leży w naszej naturze, ale jest niezrozumiałe, nie do zaakceptowania. Nie wspominając o bólu, jaki sprawia.

Reżyseria

Pedro Almodóvar

Język

hiszpański

Napisy

Polish

Kraj

Hiszpania

Polecamy również

Przelotni kochankowie
1h 31m Los amantes pasajeros 2013
Ból i blask
1h 53m Dolor y gloria 2019
Jezioro dzikich gęsi
1h 57m Nan fang che zhan de ju hui 2020
Lola
1h 30m Lola vers la mer 2019
Przerwane objęcia
2h 0m Los abrazos rotos 2009

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!