Linki ułatwień dostępu

Granica

1h 50m Gräns 2018

Oscary 2019: nominacja do nagrody za najlepszą charakteryzację i fryzury, szwedzki kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Cannes 2018: zwycięzca sekcji Un Certain Regard
Europejskie Nagrody Filmowe 2018: najlepsze efekty specjalne, 3 nominacje - najlepszy film europejski, najlepsza aktorka (Eva Melander), najlepszy reżyser (Ali Abbasi), najlepszy scenariusz (Ali Abbasi, Isabella Eklöf, John Ajvide Lindqvist)

Wymykająca się klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy i sprawiają, że to nie jest zwyczajna historia miłosna.

Nowy film jednego z najciekawszych duńskich reżyserów młodego pokolenia, Alego Abbasiego Granica to porywająca adaptacja opowiadania pochodzącego ze zbioru Papierowe ściany Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki Wpuść mnie, na podstawie której powstał słynny horror Pozwól mi wejść (2008). Szwedzki pisarz jest również współautorem scenariusza. W postać Tiny wcieliła się znakomita szwedzka aktorka Eva Melander, gwiazda serialu kryminalnego Rebecka Martinsson.

Reżyseria

Ali Abbasi

Język

szwedzki

Napisy

polskie

Kraje

Szwecja, Dania

Polecamy również

Księżyc Jowisza
2h 9m Jupiter holdja 2017
Midsommar. W biały dzień
2h 15m Midsommar 2019
Neapol spowity tajemnicą
1h 53m Napoli velata 2017
O koniach i ludziach
1h 30m Hross í oss 2013

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.