wcag_skip_links_header

DNA

ADN 1h 30m 2020

Cezary 2021 - nominacje: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Fanny Ardant), Najlepszy aktor drugoplanowy (Louis Garrel), Najlepsza muzyka, Najlepsza reżyseria
MFF w San Sebastian 2020 - nominacja: Nagroda publiczności

Maïwenn, nagrodzona w Cannes reżyserka, powraca z mocnym i poruszającym portretem rodzinnym, czerpiącym z osobistej, złożonej historii.

Lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości.

DNA to subtelne i wzruszające kino, przeplatane zabawnymi momentami, ze wspaniałymi kreacjami gwiazd francuskiego kina: Maïwenn (Poliss), Fanny Ardant (Poznajmy się jeszcze raz) i Louisa Garrela (Moja miłość, Oficer i szpieg).

Film znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes 2020, był prezentowany na MFF w San Sebastian i MFF w Zurychu (nagroda „A Tribute to…” dla Maïwenn za wkład w odrodzenie kina autorskiego). DNA otrzymało również 4 nominacje do Cezara oraz nagrodę Lumières 2021 za reżyserię.

Reżyseria

Maïwenn

Język

francuski

Napisy

polskie

Kraj

Francja

Polecamy również

Miłość
Amour 2h 7m 2012
Moja miłość
Mon roi 2h 4m 2015
Oficer i szpieg
J'accuse 2h 12m 2019
Poznajmy się jeszcze raz
La belle époque 1h 50m 2019
Sieranevada
Sieranevada 2h 52m 2017
Żegnaj mój synu
Di jiu tian chang 3h 5m 2020

Download the app to view your purchased content!