Linki ułatwień dostępu

DNA

1h 30m ADN 2020

Cezary 2021 - nominacje: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Fanny Ardant), Najlepszy aktor drugoplanowy (Louis Garrel), Najlepsza muzyka, Najlepsza reżyseria
MFF w San Sebastian 2020 - nominacja: Nagroda publiczności

Maïwenn, nagrodzona w Cannes reżyserka, powraca z mocnym i poruszającym portretem rodzinnym, czerpiącym z osobistej, złożonej historii.

Lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości.

DNA to subtelne i wzruszające kino, przeplatane zabawnymi momentami, ze wspaniałymi kreacjami gwiazd francuskiego kina: Maïwenn (Poliss), Fanny Ardant (Poznajmy się jeszcze raz) i Louisa Garrela (Moja miłość, Oficer i szpieg).

Film znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes 2020, był prezentowany na MFF w San Sebastian i MFF w Zurychu (nagroda „A Tribute to…” dla Maïwenn za wkład w odrodzenie kina autorskiego). DNA otrzymało również 4 nominacje do Cezara oraz nagrodę Lumières 2021 za reżyserię.

Reżyseria

Maïwenn

Język

francuski

Napisy

polskie

Kraj

Francja

Polecamy również

Moja miłość
2h 4m Mon roi 2015
Oficer i szpieg
2h 12m J'accuse 2019
Poznajmy się jeszcze raz
1h 50m La belle époque 2019
Sieranevada
2h 52m Sieranevada 2017
Żegnaj mój synu
3h 5m Di jiu tian chang 2020

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.