wcag_skip_links_header

American Honey

American Honey 2h 42m 2016

MFF w Cannes 2016: Nagroda Jury za najlepszy film (Andrea Arnold)
Brytyjskie Niezależne Nagrody Filmowe BIFA 2016: najlepszy brytyjski film niezależny, najlepsza aktorka (Sasha Lane), najlepszy reżyser (Andrea Arnold), najlepsze osiągnięcie techniczne (Robbie Ryan za zdjęcia)

18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się we wzajemną fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

Reżyserka Andrea Arnold (Fish Tank, Wichrowe wzgórza) stworzyła współczesną opowieść inspirowaną autentycznymi historiami. W rolach drugoplanowych wystąpili debiutanci: młodzi ludzie, których Arnold napotkała na ulicach amerykańskich miast. I to właśnie oni wybrali utwory, które złożyły się na ścieżkę dźwiękową (w tym piosenki takich artystów, jak: Rihanna, Calvin Harris, Sam Hunt, Lee Brice, Raury, The Raveonettes, Bruce Springsteen). To nowoczesne kino drogi, którego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności.

Reżyseria

Andrea Arnold

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraje

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania

Materiały dodatkowe

Wprowadzenie do filmu

12m

Do filmu American Honey wprowadza Patrycja Mucha, filmoznawczyni, autorka bloga “Filmowe odloty”. Prelekcja powstała w ramach przeglądu Watching America.

Polecamy również

Frances Ha
Frances Ha 1h 26m 2012
Midsommar. W biały dzień
Midsommar 2h 15m 2019
Parasite
Gisaengchung 2h 12m 2019
Plan Maggie
Maggie's Plan 1h 39m 2015

Download the app to view your purchased content!