Linki ułatwień dostępu

Alcarràs

2h 0m Alcarràs 2022

Wielki powrót autorki Lata 1993. Nagrodzona Złotym Niedźwiedziem na Berlinale opowieść o blaskach i cieniach codziennego życia rolników z katalońskiej wioski.

Opowieść wypełniona nostalgiczną aurą końca lata i szerzej - małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji. W _Alcarràs_ śledzimy blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa.

_Alcarràs_ pełne jest intensywnych smaków i zapachów, które przywodzą na myśl choćby _Tamte dni, tamte noce_ Luki Guadagnina i ma w sobie znaną z Lata 1993 (pamiętnego debiutu Carli Simón) autobiograficzną szczerość, ciepło i dyskretne poczucie humoru. W obu filmach umieszczenie w centrum dziecięcych bohaterów pozwoliło także na nadanie waloru niezwykłości pozornie błahym i codziennym wydarzeniom. Kameralne Alcarràs wykracza jednak poza ramy intymnego portretu rodziny i kieruje nasz wzrok również na palące problemy współczesności. Spokój prowincjonalnego świata zostaje tu bezpowrotnie zaburzony przez agresywne wtargnięcie postępu technologicznego. W obliczu tych wydarzeń bohaterowie muszą dokonać wyboru, który zaważy na ich dalszym losie. Co zwycięży: pragmatyzm, czy idealizm?

Reżyseria

Carla Simón

Języki

kataloński, hiszpański, angielski

Napisy

polskie

Kraje

Hiszpania, Włochy

Polecamy również

Szef roku
2h 0m El buen patrón 2021
Matki równoległe
2h 0m Madres Paralelas 2021
Boscy
1h 55m Competencia oficial 2021
Aquarius
2h 22m Aquarius 2016

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.