wcag_skip_links_header

A potem tańczyliśmy

And Then We Danced 1h 53m 2019

MFF w Cannes 2019: Queer Palm (nominacja)
Europejska Nagroda Filmowa 2019: Najlepszy aktor europejski - Levan Gelbakhiani (nominacja)
Nagrody Guldbagge 2020: Najlepszy film, Najlepszy aktor (Levan Gelbakhiani), Najlepszy scenariusz, Najlepsze zdjęcia
Festiwal Kino w Trampkach 2020: Nagroda Główna w Konkursie Filmów Młodzieżowych, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Nagroda European Children's Film Association

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

W tym czasie do zespołu dołącza nowy tancerz, charyzmatyczny i utalentowany Irakli (Bachi Valishvili), który może stanąć Merabowi na drodze. Wspólne treningi sprawiają, że Irakli staje się nie tylko jego najgroźniejszym rywalem, ale też obiektem pożądania, które może na zawsze przekreślić jego karierę.

Available with English subtitles!

A passionate tale of love and liberation set amidst the conservative confines of modern Georgian society, And than We Danced follows Merab, a devoted dancer who has been training for years with his partner Mary for a spot in the National Georgian Ensemble. The arrival of another male dancer, Irakli-gifted with perfect form and equipped with a rebellious streak-throws Merab off balance, sparking both an intense rivalry and romantic desire that may cause him to risk his future in dance as well as his relationships with Mary and his family.

Reżyseria

Levan Akin

Dźwięk

5.1

Język

gruziński

Napisy

English, Polish

Kraje

Szwecja, Gruzja, Francja

Polecamy również

Are You Proud?
Are You Proud? 1h 40m 2019
Ema
Ema 1h 42m 2019
Lato
Leto 2h 9m 2018
Mr. Gaga
Mr. Gaga 1h 40m 2017
Wysoka dziewczyna
Dylda 2h 20m 2019

Download the app to view your purchased content!