Linki ułatwień dostępu

W Kinie pod Baranami pracuję od 2016 roku z przerwami. Zaczynałam pracę w kasie, ale od jakiegoś czasu pracuję głównie w bufecie. W przerwach kiedy nie pracowałam w kinie dużo podróżowałam, dlatego filmy które polecam nawiązują do mojej pasji.

Dreamland - film ku pamięci Macieja Berbeki, jednego z najlepszych polskich himalaistów w reżyserii jego syna - Stanisława. Poza nagraniami z wypraw, usłyszymy też wypowiedzi członków rodziny Macieja, które choć trochę ukazują jak ciężkie może być do pogodzenia życie rodzinne z pasją jaką jest zdobywanie najwyższych gór świata. W E-Kinie Pod Baranami zobaczycie film oraz zapis spotkania z reżyserem, Staszkiem Berbeką.

Jurek - tytułowy Jurek Kukuczka to postać doskonale znana w górskim świecie. Film świetnie oddaje jego osobowość a także realia wypraw górskich tamtych lat. Myślę, że jest to jeden z lepszych filmów o tej tematyce.

Kobieta idzie na wojnę (film dostępny do 31 maja) i Biały, biały dzień - dwa islandzkie filmy, dzięki którym można przenieść się w piękne tereny, z których słynie ta wyspa. Akcja w obu filmach toczy się tak jak życie na Islandii - powoli, dlatego spodobają się fanom kina skandynawskiego.

Kolekcje

Ola K. poleca

Biały, biały dzień
1h 49m Hvítur hvítur dagur 2020
Dreamland
1h 25m Dreamland 2018
Jurek
1h 20m Jurek 2014

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!