Linki ułatwień dostępu

Z Kinem Pod Baranami jestem związana od prawie 3 lat. Miałam dłuższą przerwę, ale przekonałam się na własnej skórze, że do Baranów każdy kiedyś wraca. I tak od początku roku wróciłam do bufetu na II piętrze.

Moim absolutnym faworytem wśród filmów dostępnych na stronie jest debiut Jagody Szelc Wieża. Jasny dzień. Widziałam go kilka razy, za każdym razem odkrywając kolejne jego warstwy. Film świetnie zagrany, sfilmowany i przemyślany w każdym, najdrobniejszym szczególe. Polecam każdemu, kto w kinie szuka prowokacji i magii.

Kolejnym filmem, który mnie zachwycił jest Kraina miodu, dokument nominowany do najważniejszych nagród filmowych (w tym tegorocznych Oskarów). Poruszająca historia kobiety prowadzącej proste, pełne szacunku dla przyrody życie, która musi zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Chwyta za serce i nie chce puścić jeszcze długo po seansie.

Miłośnikom niezależnych produkcji proponuję Monos, kolumbijskiego kandydata do Oskara. Historia nastoletnich partyzantów żyjących gdzieś w środku niedostępnej dżungli porywa swoją surowością, przepięknymi zdjęciami dzikiej przyrody oraz magnetyzującą muzyką.

Kolekcje

Julia poleca

Kraina miodu
1h 27m Honeyland 2019
Monos
1h 42m Monos 2020
Wieża. Jasny dzień.
1h 51m Wieża. Jasny dzień. 2018

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!