Linki ułatwień dostępu

Pracuję w Baranach od 5 lat, moim głównym stanowiskiem jest bufet, ale zdarza mi się też bywać w kasie lub pełnić funkcję biletera. Od początku tego roku coraz więcej czasu spędzałam również w naszej sali w MOSie, zajmując się projekcją filmów.

Jako że żegluję i interesuję się tematyką marynistyczną, nie mogłabym nie polecić filmu Maiden, opowiadającego o grupie odważnych dziewczyn, które stworzyły pierwszą w historii kobiecą załogę, biorącą udział w niezwykle wymagających regatach. Dokument nie tylko o żeglarstwie, ale również o determinacji, sile woli oraz dążeniu do spełnienia marzeń.

Jeśli natomiast mamy ochotę wybrać się w Himalaje bez ruszania się z kanapy, idealnie sprawdzi się Ostatnia góra. Dokument, opowiadający o zimowej wyprawie na K2 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, umożliwia nam spojrzenie na ekspedycję od tzw. kuchni. Film nie tylko dla fanów wspinaczki.

Królowa Kier to mocne, trzymające w napięciu, cieszące wspaniałymi kadrami, skandynawskie kino. Wbija w fotel i na długo pozostaje w pamięci.

Ból i blask ostatni film Pedro Almodóvara z Antonio Banderasem w trudnej do zapomnienia roli głównej. Znakomity, przepełniony melancholią dramat o samotności, przemijaniu i sztuce.

Kolekcje

Asia poleca

Ból i blask
1h 53m Dolor y gloria 2019
Królowa Kier
2h 8m Dronningen 2019
Maiden
1h 37m Maiden 2019
Ostatnia góra
1h 22m 2019

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!