wcag_skip_links_header

Życie Adeli - Rozdział 1 i 2

La vie d'Adèle 2h 59m 2013

MFF w Cannes 2013: Złota Palma - Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Abdellatif Kechiche, Nagroda FIPRESCI
Europejskie Nagrody Filmowe 2013 - 2 nominacje: najlepszy film, najlepsza reżyseria
Złote Globy 2014, Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2014 - nominacje: najlepszy film obcojęzyczny
Cezary 2014: najbardziej obiecująca aktorka - Adèle Exarchopoulos - 7 nominacji, w tym: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza aktorka - Léa Seydoux
Nagroda Louis Delluca, Nagroda Lumiere'ów: najlepszy francuski film 2013 roku
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2014: najlepszy film międzynarodowy

Tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach.

Film Abdellatifa Kechiche’a, nagrodzonego Cezarami za Unik i Tajemnice ziarna, wyróżnia się prostotą, naturalnością i ogromną siłą wyrazu, głównie za sprawą fenomelnalnych kreacji młodych aktorek - Léi Seydoux i Adèle Exarchopoulos. Film stał się głośny także za sprawą śmiałych scen erotycznych.

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 wzbudziło zachwyt na festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się jego światowa premiera. Jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga przyznało filmowi Złotą Palmę, w uzasadnieniu pisząc: absolutnemu arcydziełu filmowemu - śmiałej i pełnej pasji opowieści o miłości. Wyróżnione zostały także aktorki, grające w filmie Abdellatifa Kechiche’a, który w absolutnie uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającą się na przestrzeni wielu lat.

Reżyseria

Abdellatif Kechiche

Języki

francuski, angielski

Napisy

Polish

Kraj

Francja

Polecamy również

Carol
Carol 1h 58m 2015
Julieta
Julieta 1h 39m 2016
My dwie
Deux 1h 39m 2019
Nina
Nina 2h 9m 2018

Download the app to view your purchased content!