wcag_skip_links_header

Wspaniała

Populaire 1h 51m 2012

5 nominacji do Francuskich Nagród Filmowych Cezarów 2013, m.in.: najlepszy debiut, najlepsze zdjęcia, najlepsza muzyka

Witajcie w szalonym i kolorowym świecie lat 50., gdzie mistrzostwa świata w szybkim pisaniu na maszynie budzą większe emocje niż ceremonia rozdania Oscarów i wybory Miss Universe razem wzięte.

Wspaniała to czarująca i radosna komedia romantyczna, która stała się we Francji wielkim kasowym przebojem - to Amelia w świecie Mad Men.

Jest młoda, piękna i pełna wdzięku. Ale ma bardzo mało wiary w siebie - 21-letnia Rose marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie.

W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to… praca sekretarki. Już wkrótce Rose nie tylko dostanie pracę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa, ale też odkryje swój wyjątkowy talent. To będzie dla niej szansa na zdobycie tysięcy wielbicieli i - być może - miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy… Żeby to wszystko osiągnąć Rose musi nauczyć się pisać na maszynie - i to bardzo szybko, najszybciej na świecie!

W rolach głównych zobaczymy we Wspaniałej wielką gwiazdę francuskiego kina Romaina Duris (W rytmie serca, Smak życia), któremu partnerują Bérénice Bejo znana z oscarowego Artysty i Déborah François, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki oraz odtwórczyni głównej roli żeńskiej w nagrodzonym Złotą Palmą Dziecku braci Dardenne.

Reżyseria

Régis Roinsard

Języki

francuski, angielski, niemiecki

Napisy

Polish

Kraj

Francja

Polecamy również

Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché 1h 43m 2018
Carol
Carol 1h 58m 2015
Czworo do pary
The One I Love 1h 31m 2014
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy 1h 53m 2015
Sztuka kochania
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej 2h 0m 2016