wcag_skip_links_header

W objęciach węża

El abrazo de la serpiente 2h 5m 2015
Dostępny tylko do 27 maja!

Nominacja do Oscara 2016: najlepszy film obcojęzyczny; MFF w Cannes 2015: Grand Prix Art Cinema Award, sekcja Quinzaine des Realisateurs; Independent Spirit Awards 2016 - nominacja: najlepszy film międzynarodowy

Lata 40., amazońska puszcza. Młody amerykański botanik odnajduje szamana, który jako jedyny wie gdzie rośnie yakruna - magiczne remedium na wszelkie choroby. Historia się powtarza - 40 lat wcześniej w tej samej sprawie odwiedził młodego Karamakate naukowiec z Niemiec…

Oglądamy obydwie wyprawy łodzią do jądra ciemności, aby odszukać święte drzewo. Jest to swoiste kino drogi, ukazujące niezwykłe bogactwo kultur Amazonii oraz szaleństwo, jakie czyha w puszczy na białego człowieka. Tylko tu dowiesz się kim jesteś, przekonuje podróżników Karamakate. Czy mają im w tym dodatkowo pomóc halucynogenne mikstury, które z zapałem testują? Naukowcy szybko uświadamiają sobie, że ich logika jest bezużyteczna w starciu ze światem, w którym mity i rytuały okazują się ważniejsze od nauki. Na swojej drodze spotykają niemal wszystko: od kanibalizmu po zdegenerowane kulty wyrosłe z katolicyzmu.

Film powstał na podstawie dzienników Theodora Kocha-Grunberga i Richarda Evansa Schultasa z ich wypraw do kolumbijskiej Amazonii. Piękne, czarno-białe zdjęcia tworzą hipnotyczny klimat oraz zawieszają akcję w czasie.

Reżyser o filmie: Spędziłem 5 lat na pracy przy tym filmie, bo chciałem wyruszyć w podróż w nieznane. Byłem zmęczony zachodnim stylem życia, gdzie funkcjonujemy nie jak ludzie, a ich wirtualne awatary. Chciałem sprawdzić, czy jest gdziekolwiek indziej odmienny styl życia i udało mi się go odnaleźć. Pojechałem do miejsc, gdzie ludzie nie potrzebują pieniędzy do życia, gdzie zawsze znajdzie się miejsce do spania i coś do jedzenia. To otwarci ludzie z odmiennym stylem życia. Są bardzo izolowani i zapomniani przez kolumbijskie państwo.

Reżyseria

Ciro Guerra

Języki

hiszpański, portugalski, niemiecki, kataloński

Napisy

Polish

Kraje

Kolumbia, Wenezuela, Argentyna

Polecamy również

Monos
Monos 1h 42m 2020
Neapol spowity tajemnicą
Napoli velata 1h 53m 2017
Pechowi szczęściarze
La odisea de los giles 1h 56m 2020
Sny wędrownych ptaków
Pájaros de verano 2h 5m 2019

Download the app to view your purchased content!