Linki ułatwień dostępu

Trzy piętra (lektor PL)

1h 59m Tre Piani 2021
Wersja z polskim lektorem

Wersja oryginalna z polskimi napisami dostępna jest tutaj. Po zakupie nie ma możliwości zmiany wersji.


Twórca rewelacyjnego Pokoju syna powraca z poruszającym filmem o miłości, gniewie i wybaczeniu. Splatająca losy mieszkańców rzymskiej kamienicy, rozpisana na dekadę saga powstała w oparciu o bestsellerową powieść izraelskiego pisarza, Eshkola Nevo.

Trzy piętra miały swoją premierę w konkursie festiwalu w Cannes, którego Nanni Moretti jest stałym bywalcem. Tym razem na Lazurowe Wybrzeże przywiózł dzieło, w którym rozmach sąsiaduje z intymnością, a do drzwi na zmianę pukają gniew i melancholia.

Pełen zaskakujących zwrotów akcji film mistrza włoskiego kina rozpoczyna się od wypadku. Ta tragedia na zawsze odciśnie piętno na małżeństwie surowego sędziego (w tej roli wystąpił sam Moretti), a inne dramatyczne zdarzenie z udziałem wiekowego sąsiada położy się cieniem na losach dwóch żyjących drzwi w drzwi rodzin. Kolejne z tytułowych trzech pięter zajmuje młoda matka, żona wiecznie nieobecnego męża. Zajęci swoimi problemami sąsiedzi nie dostrzegają jej dojmującej samotności. Włoski reżyser subtelnie nawiguje pośród splątanych interesów i skłębionych emocji, przekonując, że jedynym sposobem na rozsupłanie konfliktów – nie tylko sąsiedzkich – jest wybaczenie.

W pierwszym filmie Nanniego Morettiego zrealizowanym na podstawie cudzego scenariusza pobrzmiewają echa najlepszych melodramatów Pedra Almodóvara i trzymających w napięciu moralitetów Ashgara Farhadiego. Mistrzowska jest również obsada Trzech pięter, gdzie na schodach spotykają się największe gwiazdy włoskiego kina: Alba Rohrwacher (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie), Riccardo Scamarcio (Oni, Kod Dedala), Margherita Buy (Moja matka, Habemus papam – mamy papieża), czy Anna Bonaiuto (Boski, Oni).

Reżyseria

Nanni Moretti

Dystrybucja

Gutek Film

Język

włoski

Kraje

Francja, Włochy

Polecamy również

Trzy piętra
1h 59m Tre Piani 2021
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
1h 37m Perfetti sconosciuti 2016
Wszystko zostaje w rodzinie
1h 40m Lacci 2020
Oni
2h 37m Loro 2018
Wielkie piękno
2h 24m La grande bellezza 2013
Moja matka
1h 47m Mia madre 2015
Złe baśnie
1h 38m Favolacce 2020

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!