wcag_skip_links_header

Szukając Vivian Maier

Finding Vivian Maier 1h 24m 2013

Oscary 2015 - nominacja: najlepszy dokument pełnometrażowy
MFF w Palm Springs 2014: John Schlesinger Award
FF w Miami 2014: Knight Documentary Competition - Grand Jury Prize
International Documentary Association 2014: Best Writing - Creative Recognition Award

Szukając Vivian Maier to film pokazywany na festiwalach całego świata - od Toronto, przez Miami i Rio de Janeiro, aż po Berlin - przedstawiający niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent.

Całe życie pracowała jako skromna niania, przez cztery dekady opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia i w każdej wolnej chwili, robiła zdjęcia, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Kilka lat temu, niedługo po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace.

Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

Języki

angielski, francuski

Napisy

Polish

Kraj

Stany Zjednoczone

Polecamy również

Carol
Carol 1h 58m 2015
Duch Bauhausu
Bauhaus Spirit 1h 30m 2018
Marzycielki miast
City Dreamers 1h 21m 2020
Spacer po wodzie
Walking on Water 1h 40m 2018