wcag_skip_links_header

Sweet Country

Sweet Country 1h 53m 2017

MFF w Wenecji 2017: Nagroda Specjalna Jury
Camerimage 2017: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI
Nagrody Akademii Filmowej Azji i Pacyfiku 2017: najlepszy film
MFF w Adelajdzie 2017: Nagroda Publiczności

Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku, w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, Aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha, który okazuje się być złym człowiekiem. Ich coraz bardziej napięte relacje kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera…

Oparty na prawdziwych wydarzeniach western autorstwa jednego z najbardziej cenionych australijskich reżyserów, Warwicka Thorntona (Samson i Dalila), oddający głos aborygeńskiej mniejszości. Reżyser zaprosił do współpracy gwiazdy światowego formatu - Sama Neilla (Jurassic Park, serial Peaky Blinders) oraz Bryana Browna, australijskiego aktora, który partnerował m.in. Nicole Kidman w filmie Australia, Sigourney Weaver w filmie Goryle we mgle czy Tomowi Cruise’owi w przeboju Koktajl.

Australian western set on the Northern Territory frontier in the 1920s, where justice itself is put on trial when an aged Aboriginal farmhand shoots a white man in self-defense and goes on the run as a posse gathers to hunt him down.

Reżyseria

Warwick Thornton

Języki

angielski, australijski aborygeński

Napisy

polskie

Kraj

Australia

Polecamy również

Babyteeth
Babyteeth 1h 58m 2019
Droga do zapomnienia
The Railway Man 1h 56m 2013
Lion. Droga do domu
Lion 1h 53m 2016
Nienawistna ósemka
The Hateful Eight 2h 47m 2015
Podły, okrutny, zły
Extremely Wicked Shockingly Evil and Vile 1h 48m 2019
Piękny kraj
God's Own Country 1h 44m 2017

Download the app to view your purchased content!