Linki ułatwień dostępu

Sweet Country

1h 53m Sweet Country 2017

MFF w Wenecji 2017: Nagroda Specjalna Jury
Camerimage 2017: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI
Nagrody Akademii Filmowej Azji i Pacyfiku 2017: najlepszy film
MFF w Adelajdzie 2017: Nagroda Publiczności

Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku, w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, Aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha, który okazuje się być złym człowiekiem. Ich coraz bardziej napięte relacje kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera…

Oparty na prawdziwych wydarzeniach western autorstwa jednego z najbardziej cenionych australijskich reżyserów, Warwicka Thorntona (Samson i Dalila), oddający głos aborygeńskiej mniejszości. Reżyser zaprosił do współpracy gwiazdy światowego formatu - Sama Neilla (Jurassic Park, serial Peaky Blinders) oraz Bryana Browna, australijskiego aktora, który partnerował m.in. Nicole Kidman w filmie Australia, Sigourney Weaver w filmie Goryle we mgle czy Tomowi Cruise’owi w przeboju Koktajl.

Australian western set on the Northern Territory frontier in the 1920s, where justice itself is put on trial when an aged Aboriginal farmhand shoots a white man in self-defense and goes on the run as a posse gathers to hunt him down.

Reżyseria

Warwick Thornton

Języki

angielski, australijski aborygeński

Napisy

polskie

Kraj

Australia

Polecamy również

Babyteeth
1h 58m Babyteeth 2019
Droga do zapomnienia
1h 56m The Railway Man 2013
Lion. Droga do domu
1h 53m Lion 2016
Nienawistna ósemka
2h 47m The Hateful Eight 2015
Podły, okrutny, zły
1h 48m Extremely Wicked Shockingly Evil and Vile 2019
Piękny kraj
1h 44m God's Own Country 2017

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!