wcag_skip_links_header

Sils Maria

Sils Maria 2h 4m 2014

MFF w Cannes 2014: oficjalna selekcja, konkurs główny
Nagroda Louis Delluca 2014: najlepszy film
Francuskie Nagrody Filmowe Cezary 2015: najlepsza aktorka drugoplanowa - Kristen Stewart; 5 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Juliette Binoche, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsze zdjęcia

Jeden z najlepszych francuskich filmów 2014 roku. Laureat prestiżowej nagrody Louisa Delluca, nominowany do Złotej Palmy w Cannes.

Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi.

Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową role. Samą siebie.

W rolach głównych oglądamy aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej osiemnastoletnia Chloe Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsesego, oraz Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze Zmierzch - tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, uhonorowanej Cezarem - nagrodą przyznawaną przez francuską Akademię Filmową, odpowiednikiem amerykańskiego Oscara. Stewart jest pierwszą amerykańską aktorką, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.

Nominowany do Złotej Palmy w Cannes film uznanego francuskiego reżysera Oliviera Assayasa, twórcy m.in. Czystej, Après mai i głośnego miniserialu Carlos.

Reżyseria

Olivier Assayas

Języki

angielski, francuski, niemiecki

Napisy

Polish

Kraje

Francja, Szwajcaria, Niemcy

Polecamy również

Małe szczęścia
Le bonheur des uns... 1h 40m 2020
Portret kobiety w ogniu
Portrait de la jeune fille en feu 1h 59m 2019
Poznajmy się jeszcze raz
La belle époque 1h 50m 2019
W drodze
On the Road 2h 17m 2012
Złe wychowanie Cameron Post
The Miseducation of Cameron Post 1h 30m 2018

Download the app to view your purchased content!