Linki ułatwień dostępu

Sils Maria

2h 4m Sils Maria 2014

MFF w Cannes 2014: oficjalna selekcja, konkurs główny
Nagroda Louis Delluca 2014: najlepszy film
Francuskie Nagrody Filmowe Cezary 2015: najlepsza aktorka drugoplanowa - Kristen Stewart; 5 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Juliette Binoche, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsze zdjęcia

Jeden z najlepszych francuskich filmów 2014 roku. Laureat prestiżowej nagrody Louisa Delluca, nominowany do Złotej Palmy w Cannes.

Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi.

Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową role. Samą siebie.

W rolach głównych oglądamy aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej osiemnastoletnia Chloe Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsesego, oraz Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze Zmierzch - tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, uhonorowanej Cezarem - nagrodą przyznawaną przez francuską Akademię Filmową, odpowiednikiem amerykańskiego Oscara. Stewart jest pierwszą amerykańską aktorką, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.

Nominowany do Złotej Palmy w Cannes film uznanego francuskiego reżysera Oliviera Assayasa, twórcy m.in. Czystej, Après mai i głośnego miniserialu Carlos.

Reżyseria

Olivier Assayas

Języki

angielski, francuski, niemiecki

Napisy

Polish

Kraje

Francja, Szwajcaria, Niemcy

Polecamy również

Małe szczęścia
1h 40m Le bonheur des uns... 2020
Portret kobiety w ogniu
1h 59m Portrait de la jeune fille en feu 2019
Poznajmy się jeszcze raz
1h 50m La belle époque 2019
Złe wychowanie Cameron Post
1h 30m The Miseducation of Cameron Post 2018

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.