wcag_skip_links_header

Reality

Réalité 1h 35m 2015

MFF w Wenecji 2014: Konkurs ‘Horyzonty’ - Udział w konkursie ‘Horyzonty’

Surrealistyczna komedia Quentina Dupieux, znanego także jako Mr. Oizo, twórcy Wrong i Morderczej opony, a ostatnio Deerskin.

Jason, spokojny kamerzysta, marzy o wyreżyserowaniu swojego pierwszego filmu - horroru. Bob Marshall, zamożny producent, zgadza się sfinansować to dzieło pod jednym warunkiem: Jason w ciągu 48 godziny odnajdzie najdoskonalszy krzyk w historii filmu. W czasie poszukiwań Jason zaczyna się gubić w koszmarach.

W roli głównej jeden z najsłynniejszych francuskich aktorów komediowych, Alain Chabat (Gusta i guściki, Jak we śnie, Wieczni chłopcy).

Reżyser Quentin Dupieux o filmie: _Trzy lata temu reżyserowałem Morderczą oponę, mój drugi film pełnometrażowy film, w którym główną rolę zagrała opona samochodowa. Podobał mi się pomysł zastąpienia aktora animowanym obiektem, którym łatwiej dyrygować i który nie ma wymagań typowych dla gwiazdy. Niestety, opona okazała się również aktorsko mało wnosząca do fabuły i niezbyt przyjemna w kontaktach na planie. Dlatego przy następnym filmie Wrong powróciłem do ludzkich aktorów i od tego czasu uwielbiam z nimi pracować. W 2012 roku nakręciłem dwa filmy w Los Angeles. Pierwszy z nich to Złe gliny. Film jest pełen brudu, głupoty i prostactwa. Drugim jest Reality - wypełniony czystością, mądrością i skomplikowanymi relacjami._

Pełna absurdu komedia, opowieść o snach i koszmarach rodem z filmów. The New York Times

Film dostępny w jakości SD.

Film można obejrzeć także w zestawie z filmem Quentina Dupieux Deerskin!

Reżyseria

Quentin Dupieux

Języki

francuski, angielski

Napisy

Polish

Kraje

Francja, Belgia, USA

Download the app to view your purchased content!