wcag_skip_links_header

Płomień

A Blast 1h 23m 2014

MFF Locarno 2014: premiera światowa
2014: MFF Sarajewo, FF Ateny, MFF Londyn, FF Hamburg, TOFIFEST Toruń, All About Freedom Gdańsk, MFF São Paulo

Maria wchodzi w dorosłość z najlepszymi intencjami. Jest impulsywna, energiczna i pełna namiętności. Ma szerokie plany na przyszłość. Chce zostać prawniczką, ale poznaje przystojnego marynarza Yannisa, w którym zakochuje się bez pamięci. Namiętny związek przysłania im cały świat, a jego owocem jest trójka dzieci. Maria wychowuje je sama, bo Yannis pracuje na statku. Rodzinne szczęście z czasem okazuje się jednak ułudą. Maria staje się coraz bardziej samotna, a 10 lat później jej życie się rozpada. Kryzys w Grecji obnaża skrywane dotąd rodzinne tajemnice. Maria decyduje się na desperacki krok. Chcąc ocalić siebie, musi odrzucić własną przeszłość i tych, których kocha najbardziej. Pociąga to za sobą splot zdarzeń, którego nic nie jest już w stanie zatrzymać.

Film greckiej nowej fali (Kieł, Attenberg), który upatruje źródło skomplikowanych relacji rodzinnych w kryzysie ekonomicznym.

Dramat społeczny Syllasa Tzoumerkasa (Ojczyzna), stałego bywalaca międzynarodowych festiwali filmowych, z żywiołową kreacją Angeliki Papoulia (Alpy, Kieł).

Reżyseria

Syllas Tzoumerkas

Języki

grecki, angielski, niemiecki

Kraje

Grecja, Włochy, Holandia, Bośnia i Hercegowina

Polecamy również

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia
Gospod postoi nejzinoto ime e Patrunija 1h 40m 2019
Chevalier
Chevalier 1h 39m 2015
Kieł
Kynodontas 1h 36m 2009
Egzamin
Bacalaureat 2h 8m 2016
Płomienie
Beo-ning 2h 28m 2018