wcag_skip_links_header

Ojciec

Bashtata 1h 30m 2019

MFF w Karlowych Warach 2019 - Kryształowy Globus
MFF na Sachalinie 2019 - Nagroda Publiczności, Nagroda za reżyserię
Golden Rose Bulgarian Future Film Festival 2019 – najlepszy film, najlepszy scenariusz
MFF w Toronto 2019 – konkurs główny

Pełna absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieść o niełatwej relacji pomiędzy ojcem i synem.

Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się z chwilą, gdy syn mimo jego próśb nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami.

Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony. Zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten ma jednak zupełnie inne plany, związane z przekonaniem, że zmarła kobieta próbuje się z nim skontaktować zza grobu. W rozwiązaniu zagadki pomóc ma wizyta u znanego lokalnego medium. Chcąc nie chcąc, Pavel wplątany zostaje w zaplanowaną przez ojca intrygę, która pozwoli przewartościować ich napięte relacje.

Reżyserski duet Kristina Grozeva i Petar Valchanov przenosi na chwilę akcenty z kluczowego w ich poprzednich filmach społecznego kontekstu na dynamiczne relacje, jakie tworzą się między bohaterami. Mówią o kruchości, a może sile rodzinnych więzów, jednostkowym podejściu do żałoby, wreszcie o absurdach, jakie czekają na ojca i syna. Kameralne, intymne, ciepłe kino.

Język

bułgarski

Napisy

Polish

Kraj

Bułgaria

Polecamy również

Droga samurajów
Samurai marason 1h 44m 2019
Fokstrot
Foxtrot 1h 53m 2017
Lola
Lola vers la mer 1h 30m 2019
Magiczne noce
Notti magiche 2h 0m 2018
Pomiędzy słowami
Beyond Words 1h 25m 2017
Zaginiona dziewczyna
Yokogao 1h 51m 2019

Download the app to view your purchased content!