wcag_skip_links_header

Moja polska dziewczyna

Moja polska dziewczyna 1h 33m 2020

Moja polska dziewczyna to film w filmie, który czerpie mocno ze stylistyki paradokumentu, jest też bliski estetyce vlogów, tworząc w ten sposób unikatowy naturalizm formy i gry aktorskiej. Debiut fabularny Ewy Banaszkiewicz i Mateusza Dymka stanowi refleksję na temat zaborczej relacji pomiędzy reżyserem, bohaterem oraz widzem.

Film zdobył główną nagrodę dla najlepszego debiutu na ubiegłorocznym Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w Koszalinie. Był także pokazywany na wielu światowych festiwalach (Rotterdam, Edynburg, Nowe Horyzonty Wrocław, Festiwal Filmowy w Gdyni, Ann Arbor).

Młoda, bogata amerykańska reżyserka Katie Broughton chce zrealizować dokument o emigrantach mieszkających w post-Brexitowym Londynie. Na castingu jej uwagę przykuwa pochodząca z Polski Alicja. Bezrobotna aktorka, pracująca w jednym z londyńskich kin, która ledwie wiąże koniec z końcem.

Alicja ma w sobie wiele sprzeczności, czym od razu zwraca na siebie uwagę Katie. Z jednej strony nieśmiała i tajemnicza, z drugiej prowokująca i buzująca seksualnością dziewczyna, za której zachowaniem stoi dramatyczna historia. Katie jest tak zafascynowana nowo poznaną kobietą, że postanawia nakręcić o niej film.

Reżyseria

Ewa Banaszkiewicz

Reżyseria

Mateusz Dymek

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraje

Wielka Brytania, Polska

Polecamy również

Asystentka
The Assistant 1h 25m 2020
Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia
Gospod postoi nejzinoto ime e Patrunija 1h 40m 2019
Parasite
Gisaengchung 2h 12m 2019