wcag_skip_links_header

Moja matka

Mia madre 1h 47m 2015

Europejskie Nagrody Filmowe 2015 - 2 nominacje: najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Margherita Buy
MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy, Nagroda Jury Ekumenicznego
Włoskie Nagrody Filmowe Dawidy Donatellego 2015: najlepsza aktorka - Margherita Buy, najlepsza aktorka drugoplanowa - Giulia Lazzarini - nominacje za najlepszy film, reżyserię i scenariusz

Najnowszy komediodramat Nanni Morettiego, twórcy Habemus Papam oraz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu Pokój syna. Pokazana w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Cannes współczesna opowieść o dojrzałej kobiecie, która pod wpływem życiowych zawirowań odkrywa, co jest dla niej najważniejsze.

Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?

Nanni Moretti opowiada o zmaganiach Margherity w uniwersalny, pełen humoru i czułości sposób, odwołując się do wątków z własnego życia.

Reżyseria

Nanni Moretti

Języki

włoski, angielski, francuski

Napisy

Polish

Kraje

Włochy, Francja

Polecamy również

Julieta
Julieta 1h 39m 2016
Manifesto
Manifesto 1h 35m 2017
Młodość Astrid
Unga Astrid 2h 3m 2018
Słodki koniec dnia
Dolce fine giornata 1h 37m 2019
Szarlatan
Šarlatán 1h 58m 2020
Walc w alejkach
In den Gängen 2h 5m 2018

Download the app to view your purchased content!