Linki ułatwień dostępu

Moja matka

1h 47m Mia madre 2015

Europejskie Nagrody Filmowe 2015 - 2 nominacje: najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Margherita Buy
MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy, Nagroda Jury Ekumenicznego
Włoskie Nagrody Filmowe Dawidy Donatellego 2015: najlepsza aktorka - Margherita Buy, najlepsza aktorka drugoplanowa - Giulia Lazzarini - nominacje za najlepszy film, reżyserię i scenariusz

Najnowszy komediodramat Nanni Morettiego, twórcy Habemus Papam oraz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu Pokój syna. Pokazana w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Cannes współczesna opowieść o dojrzałej kobiecie, która pod wpływem życiowych zawirowań odkrywa, co jest dla niej najważniejsze.

Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?

Nanni Moretti opowiada o zmaganiach Margherity w uniwersalny, pełen humoru i czułości sposób, odwołując się do wątków z własnego życia.

Reżyseria

Nanni Moretti

Języki

włoski, angielski, francuski

Napisy

Polish

Kraje

Włochy, Francja

Polecamy również

Julieta
1h 39m Julieta 2016
Manifesto
1h 35m Manifesto 2017
Młodość Astrid
2h 3m Unga Astrid 2018
Słodki koniec dnia
1h 37m Dolce fine giornata 2019
Szarlatan
1h 58m Šarlatán 2020
Walc w alejkach
2h 5m In den Gängen 2018

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!