Linki ułatwień dostępu

Moja cudowna Wanda

1h 50m Wanda, Mein Wunder 2020

Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię.

Zbliżające się siedemdziesiąte urodziny mężczyzny oznaczają dla Wandy dodatkowe obowiązki, ale i szansę na większy zarobek. To dla kobiety ważne, bo wszelkie pieniądze, jakie udaje jej się zebrać, przesyła do Polski, gdzie rodzice Wandy opiekują się dwójką jej dzieci. Wśród swoich pracodawców bohaterka wzbudza ambiwalentne uczucia. Mężczyźni – Josef i jego dorosły syn Gregi– są nią oczarowani, z kolei żona (Elsa) oraz córka (Sophie) nestora rodu wydają się być nieufne, traktując ją z góry. Zwłaszcza Sophie jest podejrzliwa, a znalezione w materacu pieniądze ściągają na Wandę lawinę podejrzeń o kradzież. Obrażona Wanda wyjeżdża. Ale to dopiero początek historii…

Szwajcarska reżyserka buduje słodko-gorzki obraz dysfunkcyjnej familii, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest w nim miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle. Moja cudowna Wanda to kino kpiące z poczucia wyższości i kipiące od emocji.

Reżyseria

Bettina Oberli

Języki

niemiecki, polski

Napisy

polskie

Kraj

Szwajcaria

Polecamy również

Annette
2h 19m Annette 2021
Intruz
1h 30m El Prófugo 2020
Młodość
2h 4m Youth 2015
Sils Maria
2h 4m Sils Maria 2014
W co grają ludzie
1h 45m Seurapeli 2020

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!