wcag_skip_links_header

Moja cudowna Wanda

Wanda, Mein Wunder 1h 50m 2020

Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię.

Zbliżające się siedemdziesiąte urodziny mężczyzny oznaczają dla Wandy dodatkowe obowiązki, ale i szansę na większy zarobek. To dla kobiety ważne, bo wszelkie pieniądze, jakie udaje jej się zebrać, przesyła do Polski, gdzie rodzice Wandy opiekują się dwójką jej dzieci. Wśród swoich pracodawców bohaterka wzbudza ambiwalentne uczucia. Mężczyźni – Josef i jego dorosły syn Gregi– są nią oczarowani, z kolei żona (Elsa) oraz córka (Sophie) nestora rodu wydają się być nieufne, traktując ją z góry. Zwłaszcza Sophie jest podejrzliwa, a znalezione w materacu pieniądze ściągają na Wandę lawinę podejrzeń o kradzież. Obrażona Wanda wyjeżdża. Ale to dopiero początek historii…

Szwajcarska reżyserka buduje słodko-gorzki obraz dysfunkcyjnej familii, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest w nim miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle. Moja cudowna Wanda to kino kpiące z poczucia wyższości i kipiące od emocji.

Reżyseria

Bettina Oberli

Języki

niemiecki, polski

Napisy

polskie

Kraj

Szwajcaria

Polecamy również

Annette
Annette 2h 19m 2021
Cuda
Le meraviglie 1h 50m 2014
Intruz
El Prófugo 1h 30m 2020
Młodość
Youth 2h 4m 2015
Sils Maria
Sils Maria 2h 4m 2014
W co grają ludzie
Seurapeli 1h 45m 2020

Download the app to view your purchased content!