Linki ułatwień dostępu

Mistrz

1h 31m Mistrz 2020

FPFF w Gdyni 2020 - Nominacja: Złote Lwy - Udział w konkursie głównym (Maciej Barczewski)

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

Mistrz jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego, zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik (Ikar. Legenda Mietka Kosza) nagrodzony podczas festiwalu filmowego w Gdyni. Scenografię przygotowała laureatka nagrody Emmy - Ewa Skoczkowska (Kamienie na szaniec). Autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki (Bogowie). W grudniu 2020 roku film wziął udział w konkursie głównym 45. FPFF w Gdyni.

W rolach głównych: Piotr Głowacki (Bogowie), Grzegorz Małecki (Kurier), Marcin Bosak (W ciemności), Marian Dziędziel (Dom zły), Piotr Witkowski (Proceder), Rafał Zawierucha (Pewnego razu…w Hollywood), Marcin Czarnik (Syn Szawła) i Jan Szydłowski (Planeta Singli).

Reżyseria

Maciej Barczewski

Języki

polski, niemiecki

Napisy

polskie, English

Kraj

Polska

Polecamy również

Bogowie
2h 1m Bogowie 2014
Debiut
1h 57m Critical Thinking 2020
Ikar. Legenda Mietka Kosza
2h 2m Ikar. Legenda Mietka Kosza 2019
Stare grzechy mają długie cienie
1h 45m La isla mínima 2014
Syn Szawła
1h 47m Saul fia 2015
Wojna
1h 55m Krigen 2015

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!