wcag_skip_links_header

Love is Strange

Love is Strange 1h 34m 2014

George i Ben to para nowojorskich gejów, którzy pozostają w związku od ponad czterdziestu lat. Po oficjalnej legalizacji małżeństw jednopłciowych postanawiają wreszcie prawnie usankcjonować swoją relację i biorą ślub.

Od tego momentu ich życie diametralnie się zmienia, i to niekoniecznie w sposób, którego by sobie życzyli. George, który uczy muzyki w katolickiej szkole, zostaje z dnia na dzień zwolniony, a tracąc główne źródło dochodu, para zostaje zmuszona sprzedać swoje eleganckie mieszkanie na Manhattanie. Ben zamieszkuje ze swoją rodziną na Brooklynie, podczas gdy George zatrzymuje się u pary swoich przyjaciół, po drugiej stronie miasta. Mimo konieczności fizycznej separacji bohaterowie desperacko walczą jednak o swoją miłość, a widzowie z niepokojem obserwują ich starania, by za wszelką cenę pozostać razem.

Reżyser, Ira Sachs, pokazuje nie tylko wzruszającą, osobistą i intymną historię pary starszych gejów, ale tworzy przekonywającą filmową reprezentację mężczyzn w zaawansowanym wieku, których seksualność odbiega od powszechnie obowiązujących norm. Ponadto, zwracając uwagę na opresyjność systemu, który uniemożliwia bohaterom bycie razem, Sachs przeprowadza zaciekłą krytykę pozornej tolerancji, właściwej dla neoliberalizmu.

Reżyseria

Ira Sachs

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraje

Stany Zjednozone, Francja, Brazylia, Grecja

Materiały dodatkowe

Wprowadzenie do filmu

12m

Do filmu Love is Strange wprowadza Sebastian Smoliński, kulturoznawca, krytyk filmowy współtwórca podcastu Foreign Correspondents: Deeper into Hitchcock.
Prelekcja powstała w ramach przeglądu Watching America.

Polecamy również

120 uderzeń serca
120 battements par minute 2h 23m 2017
Are You Proud?
Are You Proud? 1h 40m 2019
Gra tajemnic
The Imitation Game 1h 55m 2014
I tak cię kocham
The Big Sick 2h 0m 2017
Nasz czas
Nuestro tiempo 2h 53m 2018
Sierpień w hrabstwie Osage
August: Osage County 2h 1m 2013

Download the app to view your purchased content!