Linki ułatwień dostępu

Love is Strange

1h 34m Love is Strange 2014

George i Ben to para nowojorskich gejów, którzy pozostają w związku od ponad czterdziestu lat. Po oficjalnej legalizacji małżeństw jednopłciowych postanawiają wreszcie prawnie usankcjonować swoją relację i biorą ślub.

Od tego momentu ich życie diametralnie się zmienia, i to niekoniecznie w sposób, którego by sobie życzyli. George, który uczy muzyki w katolickiej szkole, zostaje z dnia na dzień zwolniony, a tracąc główne źródło dochodu, para zostaje zmuszona sprzedać swoje eleganckie mieszkanie na Manhattanie. Ben zamieszkuje ze swoją rodziną na Brooklynie, podczas gdy George zatrzymuje się u pary swoich przyjaciół, po drugiej stronie miasta. Mimo konieczności fizycznej separacji bohaterowie desperacko walczą jednak o swoją miłość, a widzowie z niepokojem obserwują ich starania, by za wszelką cenę pozostać razem.

Reżyser, Ira Sachs, pokazuje nie tylko wzruszającą, osobistą i intymną historię pary starszych gejów, ale tworzy przekonywającą filmową reprezentację mężczyzn w zaawansowanym wieku, których seksualność odbiega od powszechnie obowiązujących norm. Ponadto, zwracając uwagę na opresyjność systemu, który uniemożliwia bohaterom bycie razem, Sachs przeprowadza zaciekłą krytykę pozornej tolerancji, właściwej dla neoliberalizmu.

Reżyseria

Ira Sachs

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraje

Stany Zjednozone, Francja, Brazylia, Grecja

Materiały dodatkowe

Wprowadzenie do filmu

12m

Do filmu Love is Strange wprowadza Sebastian Smoliński, kulturoznawca, krytyk filmowy współtwórca podcastu Foreign Correspondents: Deeper into Hitchcock.
Prelekcja powstała w ramach przeglądu Watching America.

Polecamy również

120 uderzeń serca
2h 23m 120 battements par minute 2017
Are You Proud?
1h 40m Are You Proud? 2019
Gra tajemnic
1h 55m The Imitation Game 2014
I tak cię kocham
2h 0m The Big Sick 2017
Nasz czas
2h 53m Nuestro tiempo 2018
Sierpień w hrabstwie Osage
2h 1m August: Osage County 2013

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.