wcag_skip_links_header

Komuna

Kollektivet 1h 51m 2016

MFF w Berlinie 2016: Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej aktorki - Trine Dyrholm

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku.

Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym dachem grupy zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza się jej ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał.

Komuna to film Thomasa Vinterberga, najważniejszego - obok Larsa von Triera - duńskiego reżysera, twórcy Festen, Z dala od zgiełku i nominowanego do Oscara Polowania. W roli głównej wystąpiła Trine Dryholm, największa gwiazda duńskiego kina, nagrodzona za najlepszą rolę kobiecą na ostatnim festiwalu w Berlinie, znana z pamiętnych ról w filmach Susanne Bier (Wesele w Sorrento, W lepszym świecie).

Reżyseria

Thomas Vinterberg

Język

duński

Napisy

Polish

Kraje

Dania, Szwecja, Holandia

Polecamy również

Królowa Kier
Dronningen 2h 8m 2019
Turysta
Force Majeure 1h 58m 2014
Nadzieja
Håp 2h 6m 2019
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Perfetti sconosciuti 1h 37m 2016