wcag_skip_links_header

Jestem REN

I am REN 1h 15m 2019

Renata z mężem Janem i synem Kamilem prowadzą pozornie spokojne życie z dala od miasta. Rodzinną sielankę zakłócają jednak epizody, w trakcie których kobieta zachowuje się w dziwny, niepokojący sposób. W relacje pomiędzy wszystkimi wkrada się coraz silniejsza nieufność oraz strach.

Po kolejnym niewytłumaczalnym zdarzeniu, gdy ojciec znajduje posiniaczonego syna i gdy ani on ani matka nie chcą powiedzieć co się wydarzyło, Jan namawia wszystkich na wyjazd do ośrodka na wspólną terapię. Na miejscu kobieta orientuje się, że padła ofiarą podstępu męża, który spiskuje przeciwko niej z ogromną, międzynarodową korporacją, próbując się jej pozbyć. Gdy w trakcie sesji terapeutycznej wychodzi na jaw, że Renata to tak naprawdę REN – najwyższej klasy android, sprawy jeszcze bardziej się komplikują.

Kobieta czuje się osaczona i nie wie komu może zaufać. Gdy poznaje Elę (Marieta Żukowska), która ostrzega ją i mobilizuje do ucieczki, Renata postanawia walczyć o swoje życie i uciec z synem za wszelką cenę. Tylko czy z miejsca w którym się znalazła, jest w ogóle możliwa ucieczka? Kim tak naprawdę jest REN i jaką tajemnicę skrywa? Czy jej rodzina jest gotowa na bolesną prawdę?

Available with English subtitles.

We meet a mother quietly obsessing over the sudden change in her family’s life. Gradually we learn she is an android, and has suffered a glitch. The company puts her into therapy in order to assess the damage. She comes to see that her android self is her own fantasy. She begins to cooperate with the therapy, realizing she will be able to return to her family.

Reżyseria

Piotr Ryczko

Dźwięk

5.1

Język

polski

Napisy

angielskie

Kraj

Polska

Polecamy również

Mężczyzna imieniem Ove
En man som heter Ove 1h 56m 2015
Moja polska dziewczyna
Moja polska dziewczyna 1h 33m 2020
Sofia
Sofia 1h 26m 2018
Wieża. Jasny dzień.
Wieża. Jasny dzień. 1h 51m 2018