wcag_skip_links_header

Jaśniejsza od gwiazd

Bright Star 1h 59m 2009

Fanny Brawne ma 18 lat, jest olśniewająco piękną i ciekawą świata dziewczyną. Powściągliwa matka dokłada wszelkich starań, by córka wyrosła na rozważną i dobrze wychowaną pannę. Każdy dzień Fanny wypełniony jest konwencjonalnymi zajęciami, jak szydełkowanie, bale i długie spacery zawsze w towarzystwie przyzwoitki. Niewinne spotkanie z czarującym młodzieńcem nieoczekiwanie przerodzi się w pierwszą prawdziwą miłość. To nieznane uczucie do romantycznego poety Johna Keatsa sprawi, że dziewczyna zrzuci gorset konwenansów i złamie panujące zasady.

Ta nietypowa para nie od razu przypadła sobie do gustu; on miał ją za modnisię i kokietkę, na niej z kolei literatura nie robiła większego wrażenia. Zanim zaniepokojona matka Fanny i najlepszy przyjaciel Keatsa, Brown, zorientowali się, że parę coś łączy, ich uczucia nie dało się już zatrzymać. Młodzi kochankowie dali się ponieść nieznanym im dotąd, potężnym doznaniom. Mam wrażenie, jakbym się rozpuszczał, pisał do ukochanej Keats. Unosili się na falach obsesyjnej miłości, która pogłębiała się pomimo kłębiących się przeszkód.

W filmie występują Abbie Cornish (Salto), Ben Whishaw (Pachnidło. Historia mordercy), Kerry Fox (Intymność), Paul Schneider (Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda).

Reżyseria

Jane Campion

Języki

angielski, francuski

Kraje

Australia, Wielka Brytania, Francja

Polecamy również

Kwiat szczęścia
Little Joe 1h 45m 2019
Moja miłość
Mon roi 2h 4m 2015
Portret kobiety w ogniu
Portrait de la jeune fille en feu 1h 59m 2019
Sofia
Sofia 1h 26m 2018
Szalone noce z Emily
Wild Nights with Emily 1h 24m 2018
Złota dama
Woman in Gold 1h 49m 2015

Download the app to view your purchased content!