Linki ułatwień dostępu

Jaśniejsza od gwiazd

1h 59m Bright Star 2009

Fanny Brawne ma 18 lat, jest olśniewająco piękną i ciekawą świata dziewczyną. Powściągliwa matka dokłada wszelkich starań, by córka wyrosła na rozważną i dobrze wychowaną pannę. Każdy dzień Fanny wypełniony jest konwencjonalnymi zajęciami, jak szydełkowanie, bale i długie spacery zawsze w towarzystwie przyzwoitki. Niewinne spotkanie z czarującym młodzieńcem nieoczekiwanie przerodzi się w pierwszą prawdziwą miłość. To nieznane uczucie do romantycznego poety Johna Keatsa sprawi, że dziewczyna zrzuci gorset konwenansów i złamie panujące zasady.

Ta nietypowa para nie od razu przypadła sobie do gustu; on miał ją za modnisię i kokietkę, na niej z kolei literatura nie robiła większego wrażenia. Zanim zaniepokojona matka Fanny i najlepszy przyjaciel Keatsa, Brown, zorientowali się, że parę coś łączy, ich uczucia nie dało się już zatrzymać. Młodzi kochankowie dali się ponieść nieznanym im dotąd, potężnym doznaniom. Mam wrażenie, jakbym się rozpuszczał, pisał do ukochanej Keats. Unosili się na falach obsesyjnej miłości, która pogłębiała się pomimo kłębiących się przeszkód.

W filmie występują Abbie Cornish (Salto), Ben Whishaw (Pachnidło. Historia mordercy), Kerry Fox (Intymność), Paul Schneider (Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda).

Reżyseria

Jane Campion

Języki

angielski, francuski

Kraje

Australia, Wielka Brytania, Francja

Polecamy również

Kwiat szczęścia
1h 45m Little Joe 2019
Moja miłość
2h 4m Mon roi 2015
Portret kobiety w ogniu
1h 59m Portrait de la jeune fille en feu 2019
Sofia
1h 26m Sofia 2018
Szalone noce z Emily
1h 24m Wild Nights with Emily 2018
Złota dama
1h 49m Woman in Gold 2015

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!