Linki ułatwień dostępu

Intruz

1h 30m El Prófugo 2020

MFF w Berlinie 2020: Udział w konkursie głównym
MFF w San Sebastian 2020: Udział w konkursie Horizontes Award

Dla głównej bohaterki filmu argentyńskiej reżyserki Natalii Mety głos jest na wagę złota. Ines zarabia dubbingując filmy, a w wolnym czasie śpiewa w chórze. Psychiczna równowaga kobiety zaburzona zostaje przez niepokojące, trudne do zinterpretowania sny.

Sytuacja znacznie się pogarsza podczas feralnego wydarzenia, do którego dochodzi w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Ines jest w rozsypce, a jakby tego było mało, głos zaczyna odmawiać jej posłuszeństwa. Trudno jednoznacznie zdiagnozować tę dolegliwość, choć niektórzy przekonują, że wcale to nie musi być choroba, sugerując obecność ponadnaturalnej siły, tytułowego intruza, który zaatakował bohaterkę podczas snu.

W swoim drugim filmie Natalia Meta odważnie sięga po formułę kina gatunkowego, wykorzystując ją na swój autorski sposób. Elementy znane z kina grozy przeplata momentami komediowymi, pogrywając tym samym z uwagą widzów. Napięcie w tej zmysłowej, podszytej erotyką opowieści budowane jest nie tylko za sprawą przekonującej roli Ériki Rivas, ale także dzięki rozbudowanej, kreacyjnej warstwie dźwiękowej.

Reżyseria

Natalia Meta

Język

hiszpański

Napisy

polskie

Kraje

Argentyna, Meksyk

Polecamy również

Annette
2h 19m Annette 2021
Anioł
1h 55m El ángel 2019
Dzikie historie
2h 2m Relatos salvajes 2014
Sny wędrownych ptaków
2h 5m Pájaros de verano 2019
Wieża. Jasny dzień.
1h 51m Wieża. Jasny dzień. 2018

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!