wcag_skip_links_header

Intruz

El Prófugo 1h 30m 2020

MFF w Berlinie 2020: Udział w konkursie głównym
MFF w San Sebastian 2020: Udział w konkursie Horizontes Award

Dla głównej bohaterki filmu argentyńskiej reżyserki Natalii Mety głos jest na wagę złota. Ines zarabia dubbingując filmy, a w wolnym czasie śpiewa w chórze. Psychiczna równowaga kobiety zaburzona zostaje przez niepokojące, trudne do zinterpretowania sny.

Sytuacja znacznie się pogarsza podczas feralnego wydarzenia, do którego dochodzi w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Ines jest w rozsypce, a jakby tego było mało, głos zaczyna odmawiać jej posłuszeństwa. Trudno jednoznacznie zdiagnozować tę dolegliwość, choć niektórzy przekonują, że wcale to nie musi być choroba, sugerując obecność ponadnaturalnej siły, tytułowego intruza, który zaatakował bohaterkę podczas snu.

W swoim drugim filmie Natalia Meta odważnie sięga po formułę kina gatunkowego, wykorzystując ją na swój autorski sposób. Elementy znane z kina grozy przeplata momentami komediowymi, pogrywając tym samym z uwagą widzów. Napięcie w tej zmysłowej, podszytej erotyką opowieści budowane jest nie tylko za sprawą przekonującej roli Ériki Rivas, ale także dzięki rozbudowanej, kreacyjnej warstwie dźwiękowej.

Reżyseria

Natalia Meta

Język

hiszpański

Napisy

polskie

Kraje

Argentyna, Meksyk

Polecamy również

Annette
Annette 2h 19m 2021
Anioł
El ángel 1h 55m 2019
Dzikie historie
Relatos salvajes 2h 2m 2014
Sny wędrownych ptaków
Pájaros de verano 2h 5m 2019
Wieża. Jasny dzień.
Wieża. Jasny dzień. 1h 51m 2018

Download the app to view your purchased content!