wcag_skip_links_header

Im dalej w las, tym więcej drzew

Rengetek – mindenhol látlak 2h 0m 2020

Siedem historii, wielu bohaterów. Sporo ich dzieli – wiek, doświadczenie, motywacje, życiowe priorytety. Łączy poczucie niespełnienia, skrywana frustracja, wyczuwalny podskórny niepokój. Każdy z nich próbuje wyrazić swoje emocje, ale czuje się niezrozumiany.

Komunikacyjny rozdźwięk widać w każdej formie relacji: rodzinnej, przyjacielskiej, partnerskiej. Dotyczy nie tylko uczuć czy spojrzenia na świat, ale też niezabliźnionych jeszcze ran czy niesprecyzowanych planów na przyszłość. Młoda dziewczyna obwinia ojca za śmierć matki, para nie może zdecydować, czy to najlepszy moment na dziecko, inna spiera się o poprzedni związek mężczyzny, kobieta próbuje wpłynąć na światopogląd swojego syna. Każdy z bohaterów, także pozostałych historii, czuje się osaczony i samotny.

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie, film jednego z najciekawszych węgierskich twórców Bence’a Fliegaufa (Gąszcz, To tylko wiatr, Łono) to hipnotyczny portret ludzi na rozdrożu pogrążonych w chaosie. Intymną atmosferę siedmiu historii powiedzianych w filmie, podkreślają pełne zbliżeń i długich ujęć klimatyczne zdjęcia.

Reżyseria

Bence Fliegauf

Dystrybucja

Aurora Films

Język

węgierski

Napisy

polskie

Kraj

Węgry

Polecamy również

Najgorsze wiersze świata
Rossz versek 1h 37m 2018
Zło nie istnieje
Sheytan vojud nadarad 2h 30m 2020
Sens życia oraz jego brak
VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan 1h 36m 2014
Schyłek dnia
Napszállta 2h 24m 2018
Biały Bóg
Fehér isten 1h 59m 2014
Księżyc Jowisza
Jupiter holdja 2h 9m 2017

Download the app to view your purchased content!