Linki ułatwień dostępu

Im dalej w las, tym więcej drzew

2h 0m Rengetek – mindenhol látlak 2020

Siedem historii, wielu bohaterów. Sporo ich dzieli – wiek, doświadczenie, motywacje, życiowe priorytety. Łączy poczucie niespełnienia, skrywana frustracja, wyczuwalny podskórny niepokój. Każdy z nich próbuje wyrazić swoje emocje, ale czuje się niezrozumiany.

Komunikacyjny rozdźwięk widać w każdej formie relacji: rodzinnej, przyjacielskiej, partnerskiej. Dotyczy nie tylko uczuć czy spojrzenia na świat, ale też niezabliźnionych jeszcze ran czy niesprecyzowanych planów na przyszłość. Młoda dziewczyna obwinia ojca za śmierć matki, para nie może zdecydować, czy to najlepszy moment na dziecko, inna spiera się o poprzedni związek mężczyzny, kobieta próbuje wpłynąć na światopogląd swojego syna. Każdy z bohaterów, także pozostałych historii, czuje się osaczony i samotny.

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie, film jednego z najciekawszych węgierskich twórców Bence’a Fliegaufa (Gąszcz, To tylko wiatr, Łono) to hipnotyczny portret ludzi na rozdrożu pogrążonych w chaosie. Intymną atmosferę siedmiu historii powiedzianych w filmie, podkreślają pełne zbliżeń i długich ujęć klimatyczne zdjęcia.

Reżyseria

Bence Fliegauf

Dystrybucja

Aurora Films

Język

węgierski

Napisy

polskie

Kraj

Węgry

Polecamy również

Najgorsze wiersze świata
1h 37m Rossz versek 2018
Zło nie istnieje
2h 30m Sheytan vojud nadarad 2020
Sens życia oraz jego brak
1h 36m VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan 2014
Biały Bóg
1h 59m Fehér isten 2014
Księżyc Jowisza
2h 9m Jupiter holdja 2017

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.