Linki ułatwień dostępu

High Ground

1h 44m High Ground 2020

Camerimage 2020 - Konkurs debiutów reżyserskich
Nagrody Australijskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej 2021 - najlepsze kostiumy, najlepszy dobór obsady oraz 10 nominacji, w tym najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny

Jest rok 1919 i Ziemia Arnhema na północy Australii przesiąka raz za razem krwią mordowanych Aborygenów. W trakcie sprowokowanej przez białych agresorów masakry żyjący w zgodzie z naturą natywni mieszkańcy kontynentu zostają bezlitośnie wystrzelani, a całe zajście wyciszone.

Jedynym dowodem zbrodni jest aborygeński chłopak, Gutjuk, który trafia do chrześcijańskich misjonarzy, gdzie ma zostać zasymilowany. Mija dwanaście lat, w trakcie których biali przemocą zaprowadzili spokój na północnych ziemiach, lecz niespodziewane grupa bojowo nastawionych Aborygenów zaczyna siać zamęt w życiu osadników. Na ich czele stoi pałający żądzą zemsty wujek Gutjuka, który w dawnej masakrze stracił wielu bliskich. Brytyjczycy wysyłają do akcji mały oddział pod wodzą Travisa, snajpera, który w 1919 roku patrzył bezsilnie, jak jego koledzy zabijają niewinnych. To on uratował chłopaka przed śmiercią, a teraz bierze go ze sobą na misję w roli tropiciela, próbując zadośćuczynić za zło wyrządzone w przeszłości. Czy mu się to uda?

Reżyseria

Stephen Johnson

Języki

angielski, języki australijskie

Napisy

polskie

Kraj

Australia

Polecamy również

Babyteeth
1h 58m Babyteeth 2019
Droga do zapomnienia
1h 56m The Railway Man 2013
Nienawistna ósemka
2h 47m The Hateful Eight 2015
Sny wędrownych ptaków
2h 5m Pájaros de verano 2019
Sweet Country
1h 53m Sweet Country 2017

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!