wcag_skip_links_header

High Ground

High Ground 1h 44m 2020

Camerimage 2020 - Konkurs debiutów reżyserskich
Nagrody Australijskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej 2021 - najlepsze kostiumy, najlepszy dobór obsady oraz 10 nominacji, w tym najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny

Jest rok 1919 i Ziemia Arnhema na północy Australii przesiąka raz za razem krwią mordowanych Aborygenów. W trakcie sprowokowanej przez białych agresorów masakry żyjący w zgodzie z naturą natywni mieszkańcy kontynentu zostają bezlitośnie wystrzelani, a całe zajście wyciszone.

Jedynym dowodem zbrodni jest aborygeński chłopak, Gutjuk, który trafia do chrześcijańskich misjonarzy, gdzie ma zostać zasymilowany. Mija dwanaście lat, w trakcie których biali przemocą zaprowadzili spokój na północnych ziemiach, lecz niespodziewane grupa bojowo nastawionych Aborygenów zaczyna siać zamęt w życiu osadników. Na ich czele stoi pałający żądzą zemsty wujek Gutjuka, który w dawnej masakrze stracił wielu bliskich. Brytyjczycy wysyłają do akcji mały oddział pod wodzą Travisa, snajpera, który w 1919 roku patrzył bezsilnie, jak jego koledzy zabijają niewinnych. To on uratował chłopaka przed śmiercią, a teraz bierze go ze sobą na misję w roli tropiciela, próbując zadośćuczynić za zło wyrządzone w przeszłości. Czy mu się to uda?

Reżyseria

Stephen Johnson

Języki

angielski, języki australijskie

Napisy

polskie

Kraj

Australia

Polecamy również

Babyteeth
Babyteeth 1h 58m 2019
Droga do zapomnienia
The Railway Man 1h 56m 2013
Nienawistna ósemka
The Hateful Eight 2h 47m 2015
Sny wędrownych ptaków
Pájaros de verano 2h 5m 2019
Sweet Country
Sweet Country 1h 53m 2017

Download the app to view your purchased content!