wcag_skip_links_header

Frank

Frank 1h 35m 2014

MFF Sundance 2014: premiera oficjalna
British Independent Film Awards 2014: najlepszy scenariusz, najlepsze osiągnięcie techniczne (muzyka)

Michael Fassbender - po kreacjach we Wstydzie, Bękartach wojny czy Zniewolonym - po raz pierwszy występuje w komediowej roli. Tym razem wciela się w postać Franka, charyzmatycznego lidera muzycznego zespołu. Każdy chciałby go bliżej poznać, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje - ani przed fanami, ani przed najbliższymi, Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze?

Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon (Domhall Gleeson). Ten trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem - w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze. Szczęście uśmiecha się do niego w najmniej spodziewanym momencie, gdy na skutek przypadku Frank i jego szalona partnerka Clara (Maggie Gyllenhaal) proponują mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki.

Frank, którego scenariusz napisali Jon Ronson (Człowiek, który gapił się na kozy) i Peter Straughan (Szpieg), to historia fikcyjna, ale zainspirowana postacią Franka Sidebottoma, będącego alter ego kultowego brytyjskiego muzyka oraz legendy sceny komediowej Chrisa Sieveya.

Reżyseria

Lenny Abrahamson

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraje

Wielka Brytania, Irlandia

Polecamy również

Najgorsze wiersze świata
Rossz versek 1h 37m 2018
Paterson
Paterson 1h 58m 2016
Po tamtej stronie
Toivon tuolla puolen 1h 41m 2017
Tylko kochankowie przeżyją
Only Lovers Left Alive 2h 2m 2013
Wstyd
Shame 1h 41m 2011