Linki ułatwień dostępu

Cuda

1h 50m Le meraviglie 2014

MFF w Cannes 2014: Nagroda Specjalna Jury

Cuda młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiadają prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii.

Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”.

Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

W roli głównej - Alba Rohrwacher, siostra reżyserki, aktorka znana z ról w filmach Jestem miłością, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie czy The Place, laureatka nagrody aktorskiej na festiwalu w Wenecji za film Hungry Hearts.

Reżyseria

Alice Rohrwacher

Języki

włoski, francuski, niemiecki, angielski

Napisy

Polish

Kraje

Włochy, Szwajcaria, Niemcy

Polecamy również

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
1h 37m Perfetti sconosciuti 2016
Nie jestem czarownicą
1h 30m I Am Not a Witch 2017
Szczęśliwy Lazzaro
2h 5m Lazzaro felice 2018
The Place
1h 45m The Place 2017
W labiryncie
2h 10m L’Uomo del Labirinto 2019
Kraina miodu
1h 27m Honeyland 2019

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!