wcag_skip_links_header

Charlie mówi

Charlie Says 1h 50m 2019

Charlie mówi to dramat inspirowany prawdziwymi, tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce latem 1969 roku. Opowiada o sekcie Charlesa Mansona z perspektywy trzech, należących do niej dziewcząt oraz ich więziennej terapeutki. Film autorki American Psycho.

Karlene Faith właśnie skończyła studia i pomimo braku doświadczenia w zawodzie terapeuty więziennego, na start dostaje niesamowicie trudną sprawę w jednym z kalifornijskich więzień. Musi się zająć trzema kobietami, które początkowo skazane na karę śmierci, po zmianie stanowego prawa odsiadywały dożywocie za popełnioną przez nie zbrodnię. Leslie Van Houten, Patricia Krenwinkel oraz Susan Atkins trafiły do więzienia za morderstwa dokonane w imieniu Charlesa Mansona. Faith próbuje dotrzeć do kobiet, wysłuchać ich historii i uwolnić je spod toksycznego wpływu przywódcy “Rodziny”.

| Three young women were sentenced to death in the infamous Manson murder case, but when the death penalty was lifted, their sentence became life imprisonment. One young graduate student was sent in to teach them - and through her we witness their transformations as they face the reality of their horrific crimes.

Reżyseria

Mary Harron

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraj

USA

Polecamy również

Anioł
El ángel 1h 55m 2019
Deerskin
Deerskin 1h 7m 2020
Jutro albo pojutrze
Minding the Gap 1h 40m 2019
Królowa Kier
Dronningen 2h 8m 2019
Midsommar. W biały dzień
Midsommar 2h 15m 2019
W labiryncie
L’Uomo del Labirinto 2h 10m 2019