wcag_skip_links_header

By się nam serce śmiało - Koncert dla Piotra S. (cz. 2)

By się nam serce śmiało 1h 25m 2020

Założyciel kultowej Piwnicy Pod Baranami Piotr Skrzynecki był mistrzem niepowtarzalnych obchodów własnych imienin i urodzin. Organizował je nocami, w formie balu lub koncertu, za każdym razem w innym, oryginalnym miejscu. Imprezy te stały się tradycją Krakowa i odbywały się również po śmierci artysty pod nazwą Koncerty dla Piotra S. Zgodnie z tym obyczajem, także 90. urodziny słynnego animatora krakowskiego życia kulturalnego, stały się okazją do świętowania. Uczczono je 12 września 2020 koncertem w Operze Krakowskiej.

Koncert By się nam serce śmiało to wydarzenie kolorowe, zabawne, ekstrawaganckie i nostalgiczne. Pełne muzyki i wyjątkowego poczucia humoru, z którego zasłynęła Piwnica, a ponadto zgodne z często padającą z ust Piotra Skrzyneckiego maksymą: Nie przerywajcie zabawy!

Gospodarzem wieczoru był Leszek Wójtowicz, a na scenie Opery Krakowskiej wystąpili: Beata Czarnecka, Krzysztof Janicki, Rafał Jędrzejczyk, Tamara Kalinowska, Kamila Klimczak, Tadeusz Kwinta, Ola Maurer, Miki Obłoński, Maciek Półtorak, Agata Ślazyk, Dorota Ślęzak, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Czesław Wojtała, Jakub Zuckerman, Marek Bałata, Dorota Wasilewska, Darek Wasilewski i inni artyści Piwnicy Pod Baranami.

Gospodarz wieczoru

Leszek Wójtowicz

Język

polski

Kraj

Poland

Polecamy również

By się nam serce śmiało - Koncert dla Piotra S. (cz. 1)
By się nam serce śmiało 1h 25m 2020
Michael Caine: Moje pokolenie
My Generation 1h 25m 2019
O krok od sławy
Twenty Feet from Stardom 1h 31m 2013
Młodość
Youth 2h 4m 2015

Download the app to view your purchased content!