Linki ułatwień dostępu

By się nam serce śmiało - Koncert dla Piotra S. (cz. 1)

1h 25m By się nam serce śmiało 2020

Założyciel kultowej Piwnicy Pod Baranami Piotr Skrzynecki był mistrzem niepowtarzalnych obchodów własnych imienin i urodzin. Organizował je nocami, w formie balu lub koncertu, za każdym razem w innym, oryginalnym miejscu. Imprezy te stały się tradycją Krakowa i odbywały się również po śmierci artysty pod nazwą Koncerty dla Piotra S. Zgodnie z tym obyczajem, także 90. urodziny słynnego animatora krakowskiego życia kulturalnego, stały się okazją do świętowania. Uczczono je 12 września 2020 koncertem w Operze Krakowskiej.

Koncert By się nam serce śmiało to wydarzenie kolorowe, zabawne, ekstrawaganckie i nostalgiczne. Pełne muzyki i wyjątkowego poczucia humoru, z którego zasłynęła Piwnica, a ponadto zgodne z często padającą z ust Piotra Skrzyneckiego maksymą: Nie przerywajcie zabawy!

Gospodarzem wieczoru był Leszek Wójtowicz, a na scenie Opery Krakowskiej wystąpili: Beata Czarnecka, Krzysztof Janicki, Rafał Jędrzejczyk, Tamara Kalinowska, Kamila Klimczak, Tadeusz Kwinta, Ola Maurer, Miki Obłoński, Maciek Półtorak, Agata Ślazyk, Dorota Ślęzak, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Czesław Wojtała, Jakub Zuckerman, Marek Bałata, Dorota Wasilewska, Darek Wasilewski i inni artyści Piwnicy Pod Baranami.

Polecamy również

By się nam serce śmiało - Koncert dla Piotra S. (cz. 2)
1h 25m By się nam serce śmiało 2020
xABo: Ksiądz Boniecki
1h 13m xABo: Ksiądz Boniecki 2020
Maksymiuk. Koncert na dwoje
1h 15m Maksymiuk. Koncert na dwoje 2019
Film o Pilchu
55m Film o Pilchu 2017

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!