wcag_skip_links_header

Annie Leibovitz: Life Through a Lens

Annie Leibovitz: Life Through a Lens 1h 25m 2006

Annie Leibovitz - jedna z najsłynniejszych i najbardziej znanych artystek fotografików na świecie. Twórczyni intymnych i bardzo osobistych sesji największych gwiazd i ikon współczesnej amerykańskiej popkultury. Jej zdjęcia pojawiają się w magazynach Vogue, The New York Times Magazine i The New Yorker. Jest szefową działu fotografii Rolling Stone i Vanity Fair. Autorka zdjęć, które przeszły do historii, takich jak: ostatnia sesja Johna Lennona i Yoko Ono zrobiona w dniu śmierci artysty, kontrowersyjna i prowokacyjna sesja Demi Moore w ciąży, Whoopi Goldberg kąpiąca się w wannie pełnej mleka.

Dokumentalistka Barbara Leibovitz, siostra Annie, przez rok filmowała jej codzienną pracę i życie prywatne. Usłyszymy też wypowiedzi gwiazd show-biznesu, m.in.: Micka Jaggera, Whoopi Goldberg, Bette Midler, Demi Moore, Arnolda Schwarzeneggera, Julii Roberts i Yoko Ono.

Reżyseria

Barbara Leibovitz

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraj

Stany Zjednoczone

Materiały dodatkowe

Wprowadzenie do filmu

12m

Do filmu wprowadza Bolesław Racięski, filmoznawca, adiunkt, Wydział Artes Liberales UW. Prelekcja powstała w ramach przeglądu Watching America.

Polecamy również

Gimme Danger
Gimme Danger 1h 48m 2016
Helmut Newton. Piękno i bestia
Helmut Newton. The Bad and the Beautiful 1h 33m 2020
O krok od sławy
Twenty Feet from Stardom 1h 31m 2013
Twarze, plaże
Visages villages 1h 29m 2017

Download the app to view your purchased content!