wcag_skip_links_header

20 000 dni na Ziemi

20 000 Days on Earth 1h 37m 2014

Festiwal Filmowy Sundance 2014: nagrody za reżyserię i montaż w konkursie dokumentalnym
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2015 - nominacja: najlepszy dokument
British Independent Film Awards 2014: nagroda za najlepszy debiut
Independent Spirit Awards 2015: nominacja za najlepszy dokument

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret - 20 000 dni na Ziemi - czyni go jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy? Co zrobiliśmy z danym nam czasem?

Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a - od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie - zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty.

W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię jego życia. W 20 000 dni na Ziemi widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały ze studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty „Push the Sky Away”.

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraj

Wielka Brytania

Polecamy również

Michael Caine: Moje pokolenie
My Generation 1h 25m 2019
Mustang
Mustang 1h 37m 2015
Nawet góry przeminą
Shan he gu ren 2h 11m 2015
Spacer po wodzie
Walking on Water 1h 40m 2018